Collection: 4lunch For Families - Heat at Home

A selection of delicious, sweet treats AND pre-made dishes in 1 litre tubs.  Simple instructions for heating come with your meals.

    How does it work?

    1. Browse and purchase your favourite meals
    2. We prepare, cook, and freeze your order
    3. We deliver your meals, direct to your house or workplace
    4. Enjoy your food anytime, just heat and eat! x

    New dishes being added almost daily!

    40 products
    • Salted Caramel Bliss Balls 15-pack (GF, Vegan)
      Regular price
      $15.00
      Sale price
      $15.00
      Regular price
      $25.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Southey's Moroccan Slow Cooked Lamb 1lt or 500ml tub (GF, DF)
      Regular price
      from $13.00
      Sale price
      from $13.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Super Sampler Pack - it's one of everything! (GF) **Delivery from Thursday next week (4th June)**
      Regular price
      $239.00
      Sale price
      $239.00
      Regular price
      $300.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Pay It 4Ward Donate a 1lt Meal to Hobart City Mission
      Regular price
      $19.00
      Sale price
      $19.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Fudge Raspberry 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • TJ's Cider-Braised Pulled Pork 1lt or 500ml tub (GF, DF)
      Regular price
      from $14.00
      Sale price
      from $14.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Choc-chip and Cranberry bikkies 20-pack (GF)
      Regular price
      $9.00
      Sale price
      $9.00
      Regular price
      $15.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Butter Chicken 1lt or 500ml tub (GF)
      Regular price
      from $11.00
      Sale price
      from $11.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Chilli Con Carne 1lt or 500ml tub (GF, DF)
      Regular price
      from $9.50
      Sale price
      from $9.50
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Fudge Peppermint 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Curried Sausages 1lt or 500ml tub (GF, DF)
      Regular price
      from $9.00
      Sale price
      from $9.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Apricot & Coconut Balls 15-pack (GF, Vegan)
      Regular price
      $25.00
      Sale price
      $25.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Caramel Slice 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Chocolate Brownie 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Date&Cacao Balls 15-pack (GF, Vegan)
      Regular price
      $25.00
      Sale price
      $25.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Date&Ginger bikkies 20-pack (GF)
      Regular price
      $9.00
      Sale price
      $9.00
      Regular price
      $15.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Fudge Coconut Rough 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Fajita Chicken 1lt or 500ml tub (GF, DF)
      Regular price
      from $10.00
      Sale price
      from $10.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Gift Hamper LARGE (GF)
      Regular price
      $99.00
      Sale price
      $99.00
      Regular price
      $149.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Healthy Treats By Mrs Rees Hamper SMALL (GF)
      Regular price
      $55.00
      Sale price
      $55.00
      Regular price
      $70.00
      Unit price
      per 
      Sold out
    • Lemon Slice 6-pack (GF)
      Regular price
      $12.00
      Sale price
      $12.00
      Regular price
      $0.00
      Unit price
      per 
      Sold out